Розраховуємо лікарняні у програмі «ПАРУС» (Частина 2)

 

www.parus.ua > Пресса о Парусе

Все публикации

Головбух: Бюджет, 2014: Розраховуємо лікарняні у «ПАРУСі» (Част. 2)

МЦФЕР Головбух: Бюджет, №25

Федоренко Юлія

Розповідаючи про технічні можливості системи «Парус-Бюджет», ми неодноразово доводили переваги автоматизованого розрахунку та обліку. Сьогодні ж маємо на меті ознайомити бухгалтерів бюджетної установи з порядком розрахунку лікарняних у програмі «ПАРУС». Тож далі про те, як вчасно та без помилок нарахувати лікарняні та сформувати необхідні документи

Перейти до першої частини матеріалу

 

 

Формуємо заяву-розрахунок до ФСС

Знаходячись у розділі Особові рахунки, оберіть відповідного працівника та виконайте команду КМ Друк звіту або натисніть SHIFT + F4 (рис. 12).

 
Виклик звіту Заява-розрахунок
Рис. 12 Виклик звіту Заява-розрахунок
 
Для формування друкованої форми заповніть необхідні поля (рис. 13). У полі Види матеріального забезпечення позначте пробілом виплату 16 «Лікарняний ФСС». Натисніть Почати.
Заповнення Заяви-розрахунку по виплатам ФСС з ТВП для друку
Рис. 13. Заповнення Заяви-розрахунку по виплатам ФСС з ТВП для друку
 
На рис. 14 наведено фрагмент звіту, який буде завантажено у MS Excel.
Фрагмент друкованої Заяви-розрахунку
Рис. 14. Фрагмент друкованої Заяви-розрахунку
 
Зауважимо, що аналогічно можна виконати друк інших документів та звітів, зокрема, розрахункового листа на оплату лікарняного, Табеля обліку використання робочого часу (типова форма № П-5) тощо.
 
Формуємо звіт з ЄСВ
 
Всі форми з місячної персоніфікації формуються згідно з Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мiнiстерства доходiв i зборiв України від 09.09.2013 № 454.
Розглянемо, як відображаються нараховані лікарняні у таблиці № 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» (далі — таблиця № 6) Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за формою № Д4 (далі— форма № Д4).
Насамперед з головного меню програми слід перейти до розділу Звіти → Персоніфікований облік → Місячна персоніфікація (ЄСВ) → Нарахований заробіток застрахованих осіб (ЄСВ).
 
Відкриється форма, де необхідно виконати налаштування так, як зображено на рис. 15.
Форма для друку таблиці № 6 форми № Д4
Рис. 15. Форма для друку таблиці № 6 форми № Д4
 
Натисніть Почати. За допомогою програми MS Excel на екран буде завантажено звіт.
Таблиця 6 форми № Д4
Рис. 16. Таблиця 6 форми № Д4
 
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Сформовані таблиці форми № Д4 можна зберегти у XML-форматі. Ця можливість реалізується через закладинку Зовнішні файли (рис. 17).
Зауважимо: ми розповіли лише про те, як сформувати та надрукувати таблицю № 6 форми № Д4. Але модуль «Заробітна плата» Системи надає можливість формувати повний пакет звітності для подання в електронному вигляді.
Формування звіту у XML-форматі
Рис. 17 Формування звіту у XML-форматі
 
РЕЗЮМУЄМО. Використовуючи модуль «Заробітна плата» системи «Парус-Бюджет», бухгалтер бюджетної установи матиме змогу вести облік листків непрацездатності та сформувати всю низку документів і звітів, які стосуються нарахування лікарняних виплат. Зокрема, як ми вже говорили вище, до таких документів належать: табель обліку використання робочого часу, заява-розрахунок щодо виплат коштом ФСС з ТВП, звіт за формою № Д4 до Пенсійного фонду України тощо.
 
Перша частина матеріалу
 
Юлія Федоренко - головний консультант-методист група компаній "Парус", спеціально для журналу "Головбух: Бюджет"

Більше публікацій та новин компанії

Зверніть увагу!

Шановні клієнти, на нашому сайті з'явився новий розділ, Консультаційна лінія для бухгалтерів бюджетних організацій, де Ви маєте можливість отримати відповіді на запитання щодо бухгалтерського обліку та розрахунку заробітної плати в бюджетних організаціях.

Головбух: Бюджет №25, липень 2014

Авторизация
Подiлитися 
 
РУС УКР