Программное обеспечение для автоматизации и управления предприятиями и государственными учреждениями

 

www.parus.ua > Поддержка > Методконсультация по Зарплате

Вернуться в список вопросов

Нюанси заключення з працівниками охоронної фірми ЦПД на один місяць на послугу охорони та оплати їх роботи

[]

Організація не встигає провести торги на заключення договору на послугу охорону нашого пірприємства. Ми маємо намір заключити з працівниками охоронної фірми ЦПД на один місяць на послугу охорони. Чи потрібно нам прив’язуватися до мінімальної за, та нічних на кожного працівника. Чи ми можемо заключити ЦПД наприклад на 2000 грн на отримання послуг охорони на місяць?

 

Відповідь Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового, так і цивільно-правового договору.
Основною відмінністю трудових договорів від цивільно-правового договору (ЦПД) є те, що перші регламентуються Кодексом законів про працю, а інші — Цивільним кодексом України (ЦКУ).
Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Загальне визначення ЦПД наведено у ст. 626 ЦКУ. Це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Оплата роботи.
Відповідно до вимог трудового договору роботодавець зобов’язаний регулярно виплачувати заробітну плату за виконану роботу в установлені для її виплати строки, а її розмір не може бути нижче за мінімальну заробітну плату.
Водночас за ЦПД оплачується не процес праці, а її результати, котрі визначають після закінчення роботи і оформлюють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадиться їх оплата. Договором також може бути передбачено попередню або поетапну оплату.

Враховуючи вищесказане, вартість послуг за ЦПД визначається виключно за домовленністю сторін договору, тобто, така вартість не залежить від розміру мінімальної заробітної плати та інших додаткових гарантій, які передбачені трудовим законодавством.

Авторизация
Подiлитися 
 
РУС УКР