Налаштування плану рахунків

 

www.parus.ua

Налаштування плану рахунків

 1. Перебуваючи в ГОЛОВНОМУ МЕНЮ програми виберіть розділ СЛОВНИКИ / ПЛАН РАХУНКІВ. На екрані з'явиться вікно ПЛАН РАХУНКІВ, що складається з двох таблиць «Перелік рахунків» і «Перелік аналітичних рахунків».
 2. Для того, щоб додати новий рахунок в план рахунків, клацніть правою кнопкою миші в таблиці «Перелік рахунків» і з контекстного меню виберіть пункт «Додати». Це можна зробити, якщо натиснути клавішу «Insert». На екрані з'явиться форма ДОДАВАННЯ.
 3. Якщо необхідно внести зміни в параметри існуючого рахунку (курсор на рядку з назвою рахунка), клацніть правою кнопкою миші і з контекстного меню виберіть пункт «Виправити». Це можна зробити, якщо натиснути клавішу «F8». На екрані з'явиться форма ВИПРАВЛЕННЯ.
 4. В поле РАХУНОК введіть номер рахунку, який потім будете вказувати в проводках (наприклад, №675/1).
 5. У полі НАЗВА введіть назву рахунку (наприклад, «Розрахунки з постачальниками та підрядниками за взаємозаліками»).
 6. Типова форма аналітичного обліку належить до обов'язкових ознак і для багатьох рахунків не задається. Типова форма аналітичного обліку зумовлює правила аналізу і обробки Системою оборотів по рахунку.

В полі ТИПОВА ФОРМА АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ виберіть необхідний тип аналітичного обліку операцій за рахунком (наприклад, «дебітори-кредитори»). Типова форма задає типову схему обробки аналітичних даних з цього рахунку при виконанні різних дій в програмі.

 1. Ознака ТИП РАХУНКУ («балансовий/позабалансовий», а також «мультивалютний») встановіть в необхідне положення.
 2. Поле НОМЕР МЕМОРІАЛЬНОГО ОРДЕРА визначає форму щомісячного звіту (меморіальний ордер), в якому відображаються дані щодо руху коштів на рахунку.
 3. Поле ІНДЕКС МЕМОРІАЛЬНОГО ОРДЕРА визначає розширення номери меморіального ордера і використовується для роздільного відображення операцій за рахунками.
 4. Поле ФОРМА ДОДАТКОВОГО ЗВІТУ визначає для рахунка (субрахунка) форму щомісячних звітів за даними аналітичного обліку витрат установи. Поле може приймати одне із значень: «Картка касових видатків», «Картка готівкових операцій», «Картка фактичних видатків».
Налаштування плану рахунків у програмі Парус
 1. Якщо рахунок має типову форму аналітичного обліку «Підзвітні особи», «Постачальники», «Дебітори/кредитори» або «Покупці» стає доступна вкладка «Взаєморозрахунки».
План рахунків
 
Облік взаємних розрахунків з дебіторами і кредиторами проводиться у відомостях взаємних розрахунків, які формуються Системою для рахунків, що мають одну з цих типових форм аналітичного обліку. Кожен рядок цієї відомості характеризує заборгованість по відношенню до однієї основи для взаєморозрахунків. Під підставою тут слід розуміти сукупність найменування організації або фізичної особи та реєстраційних даних деякого документа (наприклад, договору, наказу тощо).
 1. Найменування організації при формуванні відомості береться з полів господарської операції «Від кого» / «Кому» в залежності від налаштування в плані рахунків в полях «Дебет» і «Кредит».
 2. Збережіть задані значення кнопкою ЗАПИСАТИ. У вікні ПЛАНУ РАХУНКІВ з'явиться новий рахунок.

Повернутись до розділу "Статті з практичної допомоги"

Авторизацiя
Подiлитися 
 
РУС УКР