Налаштування аналітичних рахунків до рахунків бухгалтерського обліку

 

www.parus.ua

Налаштування аналітичних рахунків до рахунків бухгалтерського обліку

Для деталізації обліку коштів на синтетичних рахунках (субрахунках) передбачена можливість ведення аналітичного обліку. Для кожного синтетичного рахунку (субрахунку) можна відкрити аналітичні рахунки до п'ятого порядку. Аналітичні рахунки використовуються для ведення аналітичного обліку витрат (касових, фактичних тощо) у розрізі кодів програмної класифікації витрат у розрізі кодів економічної класифікації видатків і т.д. Список аналітичних рахунків індивідуальний для кожного балансового рахунку. Кількість аналітичних рахунків одного рівня не обмежена. Ви також можете вказати приналежність аналітичного рахунку одного рівня до аналітичного рахунку іншого рівня, іншими словами, створити, при необхідності, деревоподібну структуру аналітичних рахунків. У системі є 2 способи додавання аналітичних рахунків - автоматично (зі списку) і вручну. Розглянемо обидва способи:
  1. Перебуваючи в ГОЛОВНОМУ МЕНЮ програми виберіть розділ СЛОВНИКИ / ПЛАН РАХУНКІВ. На екрані з'явиться вікно ПЛАН РАХУНКІВ.
  2. Автоматичне створення аналітичних рахунків. Виберіть рахунок в таблиці «Перелік рахунків», для якого необхідно зареєструвати аналітичні рахунки (за прикладом 701/1), і натисніть клавішу F8 або пункт КМ Виправити.
  3. На вкладці «Додатково» в полі Заповнення рівня виберіть на 1-му рівні словник КЕКВ. При цьому система зробить запит «Заповнити аналітичні рахунки 1-го рівня....?.». Натискаючи «Так».
  4. Запишіть внесені зміни кнопкою «Записати». Система зробить автоматичне заповнення рівня аналітики позиціями вибраного словника і в нижній таблиці з'являться відповідні записи.
  5. Створення аналітичних рахунків вручну. Виберіть рахунок в таблиці «Перелік рахунків», для якого необхідно зареєструвати аналітичні рахунки, і натисніть клавішу «Enter». У таблицю «Перелік аналітичних рахунків» додайте аналітичні рахунки. Можна скористатися клавішами:

Аналітичний рахунок у програмі Парус

      6. У полі НОМЕР введіть код рахунки аналітичного обліку. Цей рахунок потім необхідно буде вказувати в проводках господарських операцій.

      7. У полі РІВЕНЬ виберіть необхідний рівень.

      8. У полі НАЗВА введіть назву аналітичного рахунку.

      9. Збережіть задані значення кнопкою ЗАПИСАТИ.

Повернутись до розділу "Статті з практичної допомоги"

Авторизацiя
Подiлитися 
 
РУС УКР