Программное обеспечение для автоматизации и управления предприятиями и государственными учреждениями

 

www.parus.ua > Поддержка > Методконсультация по Зарплате

Вернуться в список вопросов

Чи потріно коригувати зарплату для нарахування відпусток якщо після підвищення окладів зарплата фактично не збільшилась?

[]

 Обчислення середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження проводиться з урахуванням положень "Порядку обчислення середньої заробітної плати", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100.

 
Відповідно до пункту 10 вказаного Порядку, у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення.
 
Тобто, визначальною умовою для проведення коригування заробітної плати при визначенні суми відпустки є підвищення саме тарифних ставок і посадових окладів. Таким чином коригування має проводитись незважаючи на те, що загальний дохід майже не змінюється (або може бути меншим) за рахунок зменшення частки інших складових заробітної плати, якщо такі зміни законодавчо не визначені як "структурна зміна заробітної плати".
Авторизация
Подiлитися 
 
РУС УКР