Программное обеспечение для автоматизации и управления предприятиями и государственными учреждениями

 

www.parus.ua > Поддержка > Методконсультация по Зарплате

Вернуться в список вопросов

У квітні з 19 робочих днів, працівник 5 робочих днів знаходився на навчанні з питань охорони праці.За квітень йому встановлена 50% надбавка за складність та напруженість. Як виплачується надбавка:за 19 роб. днів чи за 14 роб. д. (19-5 днів навчання)?

[]

Оплата праці працівників навчалних закладів регулюється наказом Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та
затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005
р. № 557.
Вказаним наказом встановлюються загальні вимоги до розміру надбавок та порядку їх виплати.
Так, відповідно до п.п. "а" п.п. 2 п. 4, керівникам навчальних закладів надане право в межах фонду оплати
праці встановлювати працівникам надбавки в розмірі до 50 % посадового окладу (ставки зарплати, тарифної ставки) за:
високі досягнення у праці;
виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
складність, напруженість у роботі.
При цьому граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не повинен перевищувати 50 % посадового окладу.
Також, у разі несвоєчасного виконання завдань, погіршення якості роботи і порушення трудової дисципліни такі надбавки
скасовують або зменшують їх розмір.
Решта питань, пов'язаних з нарахуванням вказаних надбавок, мають визначатись в положенні (колективному договорі), що
затверджується в установі, організації.
Зокрема, для встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі, в такому документі встановлюються показники, за
які її виплачують, термін, на який може бути встановлена надбавка, розмір надбавки та порядок зміни розміру надбавки і її
скасування. Також такими положеннями, як правило, передбачається виплата надбавки пропорційно до відпрацьованого часу.
Враховуючи те, що за час перебування працівника на навчанні за ним зберігається середній заробіток, відповідно, такий час
не є відпрацьованим, тому виплата надбавки за складність, напруженість у роботі має відбуватися пропорційно відпрацьованому часу
(якщо положенням підприємства не передбачено інше). 

Авторизация
Подiлитися 
 
РУС УКР