Программное обеспечение для автоматизации и управления предприятиями и государственными учреждениями

 

www.parus.ua > Поддержка > Методконсультация по Зарплате

Вернуться в список вопросов

Оплата днів відрядження

[]

 Працівник відбуває у відрядження у неділю, а прибуває в четвер.В табелі обліку робочого часу зазначено 5 днів відрядження з неділі по четвер.В наказі вказано, що за відбуття у відрядження в неділю надати працівнику інший день відпочинку в пятницю.В табелі пятниця зазначена як вихідний день.Відрядження працівника здійснюється за рахунок приймаючої сторони.Питання в тому, як потрібно оплачувати день вибуття (неділю) та день іншого дня відпочинку (пятниця)?Чи потрібно зберігати за ці дні середній заробіток?

 

ВІДПОВІДЬ:  Згідно п. 9 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 № 59 (далі, Інструкція), якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства.
Оплата праці за роботу у вихідні або святкові й неробочі дні передбачена статтями 72 та 103 Кодексу законів при працю і проводиться у подвійному розмірі тарифної ставки (окладу).

Відповідно до п.10 Інструкції, якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку.
Тобто, в даному випадку компенсація проводиться шляхом обов'язкового надання іншого дня відпочинку. При цьому грошової компенсації не передбачається.

Враховуючи п.11 Інструкції, якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин.
В даному випадку грошової компенсації також не передбачено, але надання іншого дня відпочинку не є обов'язковим, якщо цього не передбачено в колективному договорі, або в наказі про відрядження.

Враховуючи вищевикладене, якщо компенсація проводиться шляхом надання іншого дня відпочинку, то оплата за такий день не проводиться.

Для довідки: Лист Мінсоцполітики від 19.06.2008 № 154/13/116-08.

Авторизация
Подiлитися 
 
РУС УКР