Внесение входящих остатков по синтетическим счетам

 

www.parus.ua

Внесення вхідних залишків по синтетичним рахункам

При переведенні бухгалтерії на комп'ютерний облік немає необхідності вводити всі проводки, що відображають господарські операції за час, що передує установці Системи. Вам буде достатньо перенести з форм бухгалтерської звітності в Систему вхідні залишки. Залишки потрібно перенести на початок місяця, з якого Ви збираєтеся вести бухгалтерський облік за допомогою даної Системи.
В облік переносяться вхідні залишки по синтетичних рахунках Головної книги.
При первинній настройці Системи всі дані звітних документів вводяться з клавіатури. В подальшому, при закритті облікового періоду, залишки на початок наступного місяця Система сформує автоматично.
Залишки коштів по рахунку можна задавати одночасно по дебету і по кредиту рахунку. Однак при перенесенні залишків на початок наступного місяця ці залишки будуть згорнуті або за дебетом або за кредитом усіх рахунків, крім тих, які мають типову форму аналітичного обліку Підзвітні особи, Постачальники, Дебітори-кредитори або Покупці. Для таких рахунків Система дозволяє зберігати і переносити залишки в розгорнутому вигляді.
Для того, щоб додати чи виправити залишки коштів за синтетичними рахунками, треба увійти в розділ Системи Парус, в якому зберігаються записи про залишки. Для виконання цього завдання потрібно виконати наступні дії.
  1. З головного меню виберіть пункт Залишки → Залишки коштів за рахунками.
  2. З контекстного меню, викликаного у верхній таблиці відкритого вікна розділу залишків, вибрати пункт «Додати», або натиснути на клавиатурі <Insert>.
  3. Заповнити форму додавання запису залишку.
Залишки коштів за рахунками, додавання
Зокрема, у поле Рахунок ввести номер синтетичного рахунка (наприклад, 235) або вибрати зі словника «План рахунків».
Значення групи полів Період вказати місяць і рік, на початок якого фіксується значення додається залишку по вибраному рахунку.
Якщо вибрано мультивалютний рахунок, то поле Код валюти стане обов'язковим для заповнення, і потрібно вибрати зі словника «Найменування та курси валют» значення коду валюти, для якої у даний момент додається залишок. В іншому разі поле Код валюти буде порожнім і недоступним для редагування.
Потім потрібно внести відповідні суми залишку в базовій валюті, а для мультивалютних рахунків ще й у зазначеній вище валюті. Допускається внесення як дебетових, так і кредитових залишків одночасно, якщо рахунок активно-пасивний.
    1. Після заповнення всіх полів для збереження внесеної інформації потрібно клікнути кнопку «Записати».
Якщо потрібно відкоригувати залишки по деякому рахунку, то необхідно вибрати функцію контекстного меню «Виправити» або натиснути клавішу <F8> і потім вносити виправлення в форму. По завершенню редагування значень клікнути у формі кнопку «Записати».
Авторизация
Подiлитися