www.parus.ua

Версия для печати

Реквізити банківських рахунків контрагентів

Працюючи з обліково-фінансовою системою виникає необхідність у формуванні документів, пов'язаних з безготівковим розрахунком за контрактами та угодами в рамках договорів та без них. При виставленні рахунку, або створення платіжного доручення потрібно в первинному документі вказати банківські реквізити контрагентів.

Для цього така облікова система повинна передбачати певний реєстру (розділ даних), призначений для внесення реквізитів банківських рахунків, використовуваних контрагентами. У нашому випадку реквізити банківських рахунків вносяться у словнику «Організації і МВО», з прив'язкою записів до конкретного контрагента, який використовує даний розрахунковий рахунок.
Для додавання або редагування банківських реквізитів необхідно виконати такі дії:

  1. Зайти у словник «Організації і МВО» через головне меню програми, або при редагуванні первинного документа, скориставшись кнопкою переходу до словника поруч з полем, призначеним для вибору контрагента.
  2. Обрати в верхній панелі контрагента, для якого потрібно зареєструвати реквізити банківського рахунку.
  3. У нижній панелі вибрати вкладку «Реквізити».
  4. В таблиці з контекстного меню вибрати пункт «Додати», або натиснути клавішу .
  5. Заповнити поля форми редагування необхідними даними, потім натиснути кнопку «Записати».
Реквізити банківських рахунків контрагентів у Парусі
Кнопка записати стане активною тільки у разі заповнення всіх обов'язкових полів, які відзначені кольором (за замовчуванням - жовтим).
Поле «Найменування» за замовчуванням заповнюється повним найменуванням контрагента, для якого виконується додавання реквізиту. Якщо спершу заповнити поле «Розрахунковий рахунок», залишивши порожнім поле «Найменування реквізиту», то після зазначення номера розрахункового рахунку його значення буде скопійовано на обов'язкове поле «Найменування реквізиту». Це прискорить роботу користувача.
Якщо для контрагента цей реквізит є першим, то виставляється ознака «Реквізит за замовчуванням», значення якого недоступно для редагування. При додаванні наступних реквізитів у перелік ця ознака стає доступною для редагування.
Найменування банку та його МФО можна вносити вручну. Альтернативою буде вибір значення в полі «Банк». Якщо тут вибирається вже існуюче відділення банку, раніше внесена в базу даних, то поля, що містять найменування та МФО банківської установи заповняться автоматично. При виборі банку зі списку будуть доступні всі записи словник «Організації і МВО», для яких встановлена ознака «Банк».
При необхідності система передбачає також вказати реквізити розрахункового рахунку банку-кореспондента. Поля в формі для вказівки даних реквізитів об'єднані в одну групу в нижній частині форми редагування.
 
Повернутись до розділу "Статті з практичної допомоги"
© 2003-8 Парус